Visualització de contingut web

Govern Preautonòmic

Octau govern preautonòmic (UCD) de 15.09.1981 a 11.08.1982

Enrique Monsonís Domingo

President

Ciprià Císcar i Casaban

Conseller de Cultura

Amparo Cabanes Pecourt

Consellera d'Educació

Ángel Luna González

Conseller de Treball

Jose Luis Sorribes Mur

Conseller adjunt a la Presidència

Vicente Gómez Chirivella

Conseller de Transport Turisme

Jorge Navarro Canuto

Conseller de Hisenda

Sèptim govern preautonòmic (UCD) de 15.06.1981 a 15.09.1981

Enrique Monsonís Domingo

President

Conseller d'Economia i Hisenda i Interior

José Peris Soler

Conseller d'Educació i Cultura

Conseller de Sanitat i Seguretat Social

Conseller de Treball

José Luis Sorribes Mur

Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme

Conseller de Turisme

Conseller de Transports i Benestar Social

Leonardo Ramón Sales

Conseller d'Indústria i Comerç i Agricultura

Sext govern preautonòmic (UCD) d'1.10.1980 a 15.06.1981

Enrique Monsonís Domingo

President

Conseller d'Economia i Hisenda i Interior

Conseller de Treball

José Peris Soler

Conseller d'Educació i Cultura

Conseller de Sanitat i Seguretat Social

Leonardo Ramón Sales

Conseller d'Indústria i Comerç i Agricultura

Quint govern preautonòmic (UCD) de 17.12.1979 a 1.10.1980

Enrique Monsonís Domingo

President

Conseller d'Economia i Hisenda i Interior

Conseller de Treball

José Peris Soler

Conseller d'Educació i Cultura

Conseller de Sanitat i Seguretat Social

Antonio Espinosa Chapinal

Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme

Conseller de Turisme

Conseller de Transports i Benestar Social

Cessa el 15/07/1980

Leonardo Ramón Sales

Conseller d'Indústria i Comerç i Agricultura

Quart govern preautonòmic (PSPV-PSOE+UCD+PCPV-PCE) de 14.09.1979 a 17.12.1979

Josep Lluís Albiñana Olmos

President

Enrique Monsonís Domingo

Conseller d'Economia i Hisenda, Interior i Treball, Obres Públiques i Urbanisme i Turisme

Francisco Armell Valero

Conseller per la Diputació Provincial d'Alacant

Salvador Miro San Juan

Conseller per la Diputació Provincial d'Alacant

Antonio Espinosa Chapinal

Conseller de Transports i Benestar Social

Luis Verdú López

Conseller per la Diputació Provincial d'Alacant

José Peris Soler

Conseller d'Educació i Cultura i Sanitat i Seguretat Social

Juan Forés Escurra

Conseller per la Diputació Provincial de Castelló

Antonio García Miralles

Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme

Abilio Lázaro Mengod

Conseller per la Diputació Provincial de Castelló

Leonardo Ramón Sales

Conseller d'Indústria i Comerç i Agricultura

Julián Sanmillán Rius

Conseller per la Diputació Provincial de Castelló

José Beviá Pastor

Conseller sense cartera

Manuel Girona Rubio

Conseller per la Diputació Provincial de València

Antonio José Tirado Jiménez

Conseller sense cartera

Vicente Gómez Chirivella

Conseller per la Diputació Provincial de València

Adela Pla Pastor

Consellera sense cartera

Benjamín March Civera

Conseller per la Diputació Provincial de València

José Galán Peláez

Conseller sense cartera

Segon govern preautonòmic (PSOE+UCD+AP+PSP+USPV+PCPV-PCE) d'1.11.1978 a 30.06.1979

Josep Lluís Albiñana Olmos

President

Javier Aguirre de la Hoz

Conseller d'Economia i Hisenda

Alberto Jarabo Payá

Conseller de Turisme

Fernando Vidal Gil

Conseller d'Interior

Manuel Sánchez Ayuso

Conseller de Sanitat i Seguretat Social

José Luis Barceló Rodríguez

Conseller d'Educació i Ciència

José Beviá Pastor

Conseller de Cultura

Antonio García Miralles

Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme

Joan Lerma i Blasco

Conseller de Treball

Bernardo Heredia Gutiérrez

Conseller sense cartera Alacant

Leonardo Ramón Sales

Conseller d'Indústria i Comerç

Luis Ramón Martínez Pérez

Conseller sense cartera Castelló

Enrique Monsonís Domingo

Conseller d'Agricultura

Ignacio Docavo Alberti

Conseller sense cartera València

Primer govern preautonòmic (PSOE+UCD+AP+PSP+USPV+PCPV-PCE) de 10.04.1978 a 1.11.1978

Josep Lluís Albiñana Olmos

President

Javier Aguirre de la Hoz

Conseller d'Economia i Hisenda

Alberto Jarabo Payá

Conseller de Turisme

Fernando Vidal Gil

Conseller d'Interior

José Luis Barceló Rodríguez

Conseller d'Educació i Ciència

José Beviá Pastor

Conseller de Cultura

Joan Lerma i Blasco

Conseller de Treball

Bernardo Heredia Gutiérrez

Conseller sense cartera Alacant

Leonardo Ramón Sales

Conseller d'Indústria i Comerç

Luis Ramón Martínez Pérez

Conseller sense cartera Castelló

Enrique Monsonís Domingo

Conseller d'Agricultura

Ignacio Docavo Alberti

Conseller sense cartera València